TWILIGHT-IT´S EXACTLY MY BRAND OF HEROIN

 

Vlkolak a jeho vzhľad



 
Vzhľad v nepremenenej forme
Nepremenený vlkolak vyzerá na prvý pohľad ako človek. Avšak aj tu je niekoľko rozdielov, ktoré vlkolaka a človeka spoľahlivo rozlišujú.
Vlkolak v akomkoľvek veku je väčšinou vyšší ako jeho rovesníci, v dospelosti dosahuje v priemere okolo 175-190 cm.
Vlasy sú u čistokrvných vlkolakov vždy tmavé, čierne. Ak sa vlkolakom stal po uhryznutí iným vlkolakom, vlasy sa zvyčajne po čase zmenia len o pár odtieňov, alebo ostanú pôvodnej farby.
Postava je štíhla ale pevná, mierne zhrbená, ruky sú silné s dlhšími prstami, prispôsobené na boj, nohy sú prispôsobené na dlhý a rýchly beh.
Uši bývajú mierne zašpicatené a pokryté jemnučkou srsťou.
Tesáky si aj v ľudskej podobe zachovávajú svoj tvar, sú však menšie a nie také ostré ako po premene.
Oči sú trochu zošikmené, oválne, dúhovka je zvyčajne svetlosivej, svetlomodrej alebo jantárovej farby a pokrýva takmer celé oko.
 
 

Vzhľad v premenenej forme
Vlkolak sa premieňa zvyčajne za splnu mesiaca na tvora podobného vlkovi. Aj tu však existuje niekoľko rozdielov. Opäť je tu tá výška - vlkolak dosahuje v kohútiku väčšiu výšku ako obyčajný vlk. Postava je štíhla, koža lemuje silné svaly. Srsť je redšia a drsná. Farba srsti je daná geneticky po matke, ak bola aj matka vlkolakom alebo je podmienená farbou vlasov. Chvost je hustý a štetkovitý ale kratší ako u vlka. Uši sú mierne zašpicatené položené nižšie na hlave, pysk je kratší s málo výrazným stopom. Oči sú rovnaké ako pri ľudskej podobe. Tesáky sú dlhé, mierne zahnuté a v priemere dosahujú dĺžku 8 cm. Ak vlkolak dosiahne určitý vek, vytvorí sa mi za normálnymi tesákmi ďalší tesák, ktorý je o niečo menší ale rovnako ostrý.

V určitých okolnostiach môže nadobudnúť vlkolak aj inú podobu, ktorá je podobná ako vlčia, avšak vlkolak je väčší a pohybuje sa zvyčajne na zadných labách.
 
 
 
 
NIEČO NA POROVNANIE
 
               Vlkolaci

Vlkolaci majú radi suché lesy alebo stepi. K životu im stačí iba slamená izba a hlinená miska na vodu. Okolí svojho sídla (loviska) majú veľmi dobre preskúmané a nepochybne sa v ňom vyskytuje i svorka, ktorú vedie. Nemajú príliš v obľube ľudí.
Vlkolaci sú svojráznou rasou, zrodenou z ľudí a vlkov, vyrastajú v neľahkých podmienkach s podozrením, že sú nejako iní (až do svojej Prvej Premeny). Vtedy si pre nich prídu ostatní vlkolaci (ich skutočná rodina). A až vtedy sa mladé vĺčatá dozvedia o tom, kým skutočne sú.
Vlkolaci, sú bojovníci, obrancovia Matky Zeme, mocného ducha Prírody a Zeme samotnej. Zhromažďujú sa na skrytých miestach a vytvárajú svorky, v ktorých útočí proti nepriateľom Matky Zeme. Sú to zúrivé, rýchle a silné stvorenia, deti Zeme a Mesiaca. Môžu byť zranení i zabití, ale ich rany sa hoja nadprirodzenou rýchlosťou, pokiaľ nie sú spôsobené striebrom. A sú veľmi silní.
Vlkolak je veľmi silná rasa, ktorá dokáže ovládať obyčajné vlky a vedia sa v nich aj premeniť.

Charakteristika
Výška : 5-6 stôp
Váha: 100-150 libier
Trieda veľkosti :2
Aj keď sú veľmi silný, cez všetku ich magickú silu nie sú nesmrteľný a aj oni umierajú.
Vekové hranice: 18- dospelý, 45- zrelí, 60- starý, 70- nastáva smrť
Uvedené hodnoty sa uvádzajú pre pravých vlkolakoch.

Vlkolak vyzerá ako typický predstaviteľ rasy (Človek, miešanec) , nikto iný sa nemôžu stať vlkolakom.
Patria k zlým rasám a nenávidia tých, ktorý sa podobajú na ľudskú rasu.
Vlkolak sa nedá v dave ľahko rozoznať, musia sa u neho prejaviť vlkolačie schopnosti. Presadzuje sa v nich predovšetkým tmavá pokožka a vzhľad ich postavy je o niečo ostrejší a silnejší ako u iných ľudí. Vlasy sú prevažne tmavej farby, uši mierne zašpicatené. Prsty sú väčšinou veľmi dlhé a ukazovák majú približne rovnaký ako prostredník. Pohľad vlkolaka je temný a v ľuďoch vzbudzuje strach a nedôveru. Ľudia ako vlkolaci trávia viac času v prírode.
Majú schopnosť brať na seba dve podoby: Vlka a Človeka.
Sú prevažne zlí a ľudom škodia, ale nájdu sa i výnimky. Nikdy by však nemali byť zákonne dobrí!

Vlkolaci sú tvory podobné vlkom no s nočnou aktivitou. Sú to všežravci ale ich dominantou je mäsitá potrava. Vytvárajú sa dvomi spôsobmi a to prirodzene a neprirodzene.

Prirodzený spôsob:
Ak sa spojí prirodzenou cestou vlkolak s normálnou ženou je šanca 2 –10 že dieťa sa narodí s vlkolačími schopnosťami.
Ak sa spoja spolu dvaja vlkolaci vznikne pravý vlkolak so všetkými vlastnosťami.
Ak sa spojí vlkolak s vlčicou je šanca 2-10 že mláďa zdedí schopnosti.

Neprirodzeným spôsobom sa myslí premena na vlkolaka po uhryznutí, alebo zmiešaní krvi.
Vlkolakom sa nikdy nemôžeme stať pokiaľ nás neuhryzol, alebo sa nezmiešala jeho krv s našou. Pokiaľ by nás iba poškriabal je malá pravdepodobnosť, že by sme sa ním stali.
Premena na vlkolaka je veľmi bolestivá. Objekt premeny je vtedy veľmi slabý a malátny. Ak vlkolak umrie, premení sa do podoby ku ktorej mal bližšie. Záleží iba od jeho mentality, či ostane vo vlčej podobe, alebo sa vráti späť do ľudskej podoby.

Mentalita:
Vlkolak si po premene zachováva svoje vedomosti. Menia sa v ňom iba niektoré veci. Väčšinou sú vychovávaný matkou, považujú ju za ochrancu, až do tej doby kým nie sú dospelí. Každého vlkolaka považujú za lovca, preto vyhľadávajú samotársky život v prírode, pretože zo všetkého im je práve ona najbližšia a najviac si ju vážia
Sú samotárski, podozrievaví a nedôverčiví. Ich priateľstvo si treba vedieť získať.
Sú to prirodzení predátori, ale nezabíjajú pre radosť, iba ak sú hladní. Nikdy však nezaútočia na nikoho z ich rodu. Nedôverujú osobám s veľkým množstvom magického nadania. Vedia ich totiž veľmi rýchlo odhaliť čo často vedie k smrti vlkolaka.
Vyskytujú sa v horách a lesoch v blízkosti ľudských obydlí.
Netvoria však národ, pretože ich je veľmi málo. Sú považovaní iba sa skupinovú rasu.
Jazyku sa vždy prispôsobia, tak ako aj písmu. Zakladajú si na rodine a pôvode. Nezdružujú sa k spoločenskému životu, alebo manželstvu. Ich zväzky sú veľmi voľné. Postava premenená na vlkolaka si môže zachovať svoje náboženstvo, ale môže sa zmeniť aj na neutralizmus. Je pre nich najlepšie nikdy sa nepostaviť ani na jednu stranu.
Vlkolaci sa riadia lunárnym kalendárom, a kalendárom komunity v ktorej žijú.

Schopnosti Vlkolaka:

Zvieracie schopnosti: boj tlamou, pazúrmi, empatia, plávanie, stopovanie, tichý pohyb, vytrvalosť, vlčia odolnosť, ladnosť, reflexy, čuch, sluch, a má schopnosť udržať sa vodcom svorky.
Ľudská podoba: Alergia na striebro, boj so zvermi, nočné videnie, regenerácia, rodina, strach z ohňa, zúrivosť, vlkolačia krv, zverí inštinkt.
Popis schopností:
Boj tlamou a pazúrmi: Každý živočích ma svoje prirodzené pudy pre zachovanie svojho rodu alebo dynastie. Takisto aj vlkolaci sa chránia bojovaním. Najčastejšie bojujú prednými končatinami na ktorých majú umiestnené ostré pazúry a v krajných prípadoch používajú tlamu v ktorej sú umiestnené ostré tesáky.
Empatia: Človek alebo vlkolak dokáže vycítiť najvýraznejšie pocity a nálady iných osôb. Empatiu môže využiť kedykoľvek.
Plávanie: Aj keď túto schopnosť ovláda osoba v ľudskej podobe, je nevyhnutné, aby sa ju naučil aj v zvieracej.
Stopovanie: dokáže vycítiť a vystopovať rôzne bytosti , podľa ich pachu, ktorý zanechali na zemi, alebo v okolí.
Vytrvalosť: dokáže sa vo vlčej podobe premáhať a bežať až do posledných síl, ktoré by mu ostávali
Vlčia odolnosť: Je odolnejší voči chladu a nepriaznivým podmienkam, lebo ho chráni hustý kožuch.
Vodca svorky: Môže sa ním stať vo vlčej podobe, pokiaľ zabije starého vodcu.
Pán svorky: Má silu pri výcviku, krotení a ovládaní divých šeliem.
Rytmus Luny: Vlkolak je citlivý na rytmus Luny. Čím bližšie je spln, tým viac ho to ťahá do vlčej podoby. Premena sa nikdy nedá oddialiť, ani vylepšiť.
Vlčí pach: Zvieratá sa postavy boja, cítia z nej vlka
Alergia na striebro: je spôsobovaná krvou. Na tele ostáva popálenina v tvare predmetu po jeho priblížení. Hojí sa veľmi dlho a veľmi pomaly.
Boj so zvieratami: Vlkolak pozná zvieratá veľmi dobre, najmä ich spôsob boja. Silné aj slabé stránky. A preto sa mu s nimi bojuje ľahko.
Hlad: Človek ak v jeho žilách koluje vlkolačia krv musí prijímať potravu presne tak ako aj ostatní a niekedy aj viac. Ak pocíti hlad a nie je mu dodaná potrava začnú sa u neho prejavovať vlčie schopnosti a môže sa premeniť na vlkolaka a vybrať sa na lov.
Nočné videnie: Človek ktorý sa stane vlkolakom, získava túto schopnosť automaticky. Pravý vlkolaci sa s ňou už rodia. Schopnosť im umožňuje pozorovať okolie s bezchybným zrakom aj v noci, alebo v hmle.
Regenerácia: Vlkolaci sa s touto schopnosťou rodia, a je iba na nich ako ju vyvinú. Vlkolak má veľkú silu regenerácie. Po boji dokáže svoje telo zregenerovať do bezchybného stavu. Starší jedinci po silných bojoch občas dokážu zregenerovať aj porušený orgán, ba dokonca aj odťatú končatinu. Mladší nedokážu zregenerovať poranenie orgánu a mozgu. Vtedy nastáva smrť.
Rodina: Vlkolaci získavajú ako prirodzenú schopnosť aj svoj inštinkt, v ktorom hneď na prvý pohľad dokážu rozoznať vlka a iného vlkolaka
Strach z ohňa: Vlkolak je zviera a preto sa ako každé iné bojí ohňa. Pri priamom kontakte s ním, môže vlkolak upadnúť do stavu vlčej zúrivosti
Vlčia zúrivosť. Postava má v sebe čosi zo zvieraťa, môže sa jej stať, že nad sebou stratí úplnú kontrolu. Keď je vlkolak v stave vlčej zúrivosti, je veľmi ťažké zdolať ho, pretože necíti bolesť a ani svoje zranenia.
Vlkolačia krv: Sila vlkolaka je zároveň aj jeho slabinou. Robí z predátora korisť.
Vlkolačia krv dočasne po vypití mení vlastnosti toho, kto ju vypije. Pre to sú vlkolaci často lovený a svoju prirodzenosť sa snažia zakrývať pred ostatnými.
Zmena podoby: Okrem toho že sa človek môže meniť na vlka, môže sa zmeniť aj z vlka naspäť na človeka. Premena na vlkolaka je veľmi ťažká, vtedy sa človek s vlkolačou krvou uchyľuje do samoty. Oblečenie sa pri premene dotrhá a človek stráca nad svojimi činmi kontrolu. Po premene na vlkolaka sa vracia opäť do normálu.
Znalosť prírodných javov: Pretože vlkolaci žijú väčšinou v prírode skôr si všimnú nezvyčajné ticho, alebo nedostatok zveri, ako obyčajný človek, čo ich veľmi rýchlo upozorní aj na hroziace prírodné katastrofy a nešťastia.
Zvierací inštinkt: Vlkolak má prirodzený zvierací inštinkt ktorý ho varuje na hroziace nebezpečenstvo.
Táto rasa je veľmi silná. Každý z rodu Vlkolakov, sa rodí so svojimi schopnosťami, ale ďalšie schopnosti získava aj počas svojho života. Je to druh rasy, ktorá sa o seba postará sama a nepotrebuje nikoho, aby jej pomohol, dokonca ani v tých najťažších chvíľach. Sú hrdí a veria v svoju silu.

 
 

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode